Blog

Na czym polega idea private label w produkcji suplementów diety?

pracownik trzyma niebieską tabletkę

Produkcja suplementów diety to szereg bardzo złożonych i wymagających procesów, obejmujących m.in. opracowanie składu i technologii, działań z zakresu badań i rozwoju produktów, restrykcyjne kontrolowanie jakości, wdrażanie norm bezpieczeństwa itd. Tego rodzaju działalność wymaga nie tylko zaangażowania specjalistów z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, ale i sporych nakładów finansowych. Nie każda firma, która ma ambicje dystrybuowania na rynku suplementów diety pod własną marką, dysponuje własną linią produkcyjną. W takich właśnie przypadkach jedną z najlepszych możliwości może okazać się private label.

Private label — na czym to polega?

Private label (inaczej white label) w dosłownym tłumaczeniu oznacza markę własną. Termin ten odnosi się do zjawiska, które polega na tym, że jedno przedsiębiorstwo produkuje dany produkt, a inna firma wprowadza go na rynek pod wykreowaną przez siebie marką. W całym procesie biorą więc udział dwa podmioty — producent, który odpowiada wyłącznie za proces produkcji oraz dystrybutor, który podejmuje działania mające na celu sprzedaż danych artykułów.

Sama idea private label jest więc dość prosta, a sektor ten z roku na rok zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Na takie rozwiązanie decydują się zarówno firmy, których celem jest rozszerzenie oferty produktowej przy niskich nakładach inwestycyjnych, jak i przedsiębiorstwa chcące wykreować zupełnie nowy brand. W tym przypadku wszelkie kwestie związane z tworzeniem brandu wynikają z wdrożonej strategii marketingowej.

Suplementy diety pod własną marką

Model private label może być z powodzeniem wykorzystany w przypadku sprzedaży suplementów diety. Produkcja tego rodzaju produktów wymaga odpowiednich zasobów ludzkich, a także zaplecza technologicznego i badawczego. Cały proces zwykle trwa bardzo długo i może generować spore koszty. Private label daje możliwość stworzenia własnej marki suplementów diety przy jednoczesnej redukcji kosztów, czasu i ryzyka.

Firma, która chce sprzedawać suplementy diety pod własną marką, stoi jednak przed jednym ważnym zadaniem — wyborem sprawdzonego producenta, który będzie w stanie zapewnić wysokiej jakości produkty. W tym przypadku możesz liczyć na profesjonalne wsparcie Exim Pharma. Jesteśmy polskim producentem suplementów diety i wyrobów medycznych, zapewniającym kompleksowe usługi w tym zakresie — począwszy od opracowywania składu, skończywszy na rejestracji naszych wyrobów. Preparaty produkujemy zarówno na podstawie własnych receptur, jak i dostarczonych przez Klienta. Działamy zgodnie z krajowymi, jak i europejskimi standardami produkcji, zapewniając suplementy diety najwyższej jakości.

Idea private label to szereg korzyści dla firm, które chcą wejść na rynek z suplementami diety pod własną marką. Jest to sposób na optymalizację kosztów przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka. Możesz działać zarówno w sieci, jak i w ramach sprzedaży internetowej, lokalnie lub globalnie. Masz możliwość budowania własnej oferty, marki i kampanii marketingowej i promocyjnej tworzonej pod kątem oczekiwań konsumentów.

Jesteś zainteresowany produkcją suplementów diety pod własną marką? Zapraszamy do współpracy!

Previous ArticleNext Article
Przedstawiciel

Masz pytania?

Nasz doradca klienta pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Potrzebujesz więcej informacji o procesie technologicznym lub nie wiesz jaki rodzaj współpracy wybrać?
Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami już dziś. Pracujemy w godz. 9:00 – 16:00.

Umów się z naszym przedstawicielem

Zadzwoń i umów się na spotkanie 531 000 277, napisz na adres office@eximpharma.eu lub skorzystaj z formularza online