Skip to main content

Produkcja suplementów diety to szereg bardzo złożonych i wymagających procesów, obejmujących m.in. opracowanie składu i technologii, działań z zakresu badań i rozwoju produktów, restrykcyjne kontrolowanie jakości, wdrażanie norm bezpieczeństwa itd. Tego rodzaju działalność wymaga nie tylko zaangażowania specjalistów z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, ale i sporych nakładów finansowych. Nie każda firma, która ma ambicje dystrybuowania na rynku suplementów diety pod własną marką, dysponuje własną linią produkcyjną. W takich właśnie przypadkach jedną z najlepszych możliwości może okazać się private label.

Private label — na czym to polega?

Private label (inaczej white label) w dosłownym tłumaczeniu oznacza markę własną. Termin ten odnosi się do zjawiska, które polega na tym, że jedno przedsiębiorstwo produkuje dany produkt, a inna firma wprowadza go na rynek pod wykreowaną przez siebie marką. W całym procesie biorą więc udział dwa podmioty — producent, który odpowiada wyłącznie za proces produkcji oraz dystrybutor, który podejmuje działania mające na celu sprzedaż danych artykułów.

Sama idea private label jest więc dość prosta, a sektor ten z roku na rok zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Na takie rozwiązanie decydują się zarówno firmy, których celem jest rozszerzenie oferty produktowej przy niskich nakładach inwestycyjnych, jak i przedsiębiorstwa chcące wykreować zupełnie nowy brand. W tym przypadku wszelkie kwestie związane z tworzeniem brandu wynikają z wdrożonej strategii marketingowej.

Suplementy diety pod własną marką

Model private label może być z powodzeniem wykorzystany w przypadku sprzedaży suplementów diety. Produkcja tego rodzaju produktów wymaga odpowiednich zasobów ludzkich, a także zaplecza technologicznego i badawczego. Cały proces zwykle trwa bardzo długo i może generować spore koszty. Private label daje możliwość stworzenia własnej marki suplementów diety przy jednoczesnej redukcji kosztów, czasu i ryzyka.

Firma, która chce sprzedawać suplementy diety pod własną marką, stoi jednak przed jednym ważnym zadaniem — wyborem sprawdzonego producenta, który będzie w stanie zapewnić wysokiej jakości produkty. W tym przypadku możesz liczyć na profesjonalne wsparcie Exim Pharma. Jesteśmy polskim producentem suplementów diety i wyrobów medycznych, zapewniającym kompleksowe usługi w tym zakresie — począwszy od opracowywania składu, skończywszy na rejestracji naszych wyrobów. Preparaty produkujemy zarówno na podstawie własnych receptur, jak i dostarczonych przez Klienta. Działamy zgodnie z krajowymi, jak i europejskimi standardami produkcji, zapewniając suplementy diety najwyższej jakości.

Idea private label to szereg korzyści dla firm, które chcą wejść na rynek z suplementami diety pod własną marką. Jest to sposób na optymalizację kosztów przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka. Możesz działać zarówno w sieci, jak i w ramach sprzedaży internetowej, lokalnie lub globalnie. Masz możliwość budowania własnej oferty, marki i kampanii marketingowej i promocyjnej tworzonej pod kątem oczekiwań konsumentów.

Jesteś zainteresowany produkcją suplementów diety pod własną marką? Zapraszamy do współpracy!