sportowiec trzymający na dłoni suplementy witaminowe

Jakie suplementy diety są najlepsze dla sportowców?

Osoby codziennie uprawiające sport, szczególnie wyczynowo, mają o wiele większe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe niż ci, którzy stronią od intensywnej aktywności fizycznej. Spalają o wiele więcej kalorii i potrzebują dużej ilości białka do budowania i regeneracji mięśni. Ale na tym nie koniec. Nie wolno zapominać, że dieta sportowca musi być również bogata w witaminy i mikroelementy.

Read more
produkcja tabletek

Jak przebiega proces tabletkowania leków i suplementów diety?

Tabletka to sposób na podawanie odmierzonej ilości leku, znany już w pierwszej połowie dziewiętnastego stulecia. Ma ona postać sprasowanego granulatu, który może być powlekany dodatkową substancją. Współcześnie większość leków dostępnych w aptekach przyjmuje taką właśnie formę, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę szereg jej atutów. Korzystanie z tabletek pozwala na przyjmowanie precyzyjnie określonych dawek leków lub suplementów diety. Do tego dochodzi łatwość aplikacji i możliwość długiego przechowywania.

Read more
kobieta bierze tabletkę do posiłku

Zasady przyjmowania probiotyków

Probiotyki to wyselekcjonowane kultury bakterii, które wpływać mają przede wszystkim na prawidłowe działanie układu trawiennego. Zaleca się ich stosowanie podczas antybiotykoterapii, ale nie tylko. Pomóc mogą osobom zmagającym się z wieloma schorzeniami zaburzającymi utrzymywanie się właściwej mikroflory jelit. Dlatego produkcja probiotyków to dziś szybko rozwijająca się branża. Probiotyczne suplementy diety stosować najlepiej zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Istnieją jednak pewne generalne reguły, których przestrzeganie sprawia, że probiotyki właściwie spełniają swoją rolę. Rozwiejmy więc najczęściej pojawiające się wątpliwości.

Read more
probiotyk w kapsułkach

Kiedy należy stosować probiotyki?

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje probiotyki jako: żywe mikroorganizmy, które podawane w odpowiednich ilościach wpływają korzystnie na zdrowie człowieka. A konkretniej, są to kultury bakterii przywracające prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Te starannie wyselekcjonowane bakterie pochodzić muszą od ludzi, aby zdolne były do rozmnażania się w organizmie człowieka. Ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzono licznymi badaniami, dlatego nie powinno dziwić, że produkcja suplementów diety z probiotykami staje się coraz popularniejsza.

Read more
kolorowe tabletki

Fakty i mity dotyczące suplementów diety

Wokół suplementów diety narosło wiele nieporozumień. Niektórzy stawiają je na równi z lekami, inni znowu uważają je za groźne dla zdrowia albo za przeznaczone wyłącznie dla wąskich grup ludzi. Poszukajmy więc odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące suplementów diety, wskazując przy tym fakty i rozprawiając się z mitami.

Read more
suplementy w tabletkach

Synbiotyk – jak powstaje ten suplement diety?

Probiotyki to żywe kultury bakterii, których zadaniem jest przywrócenie prawidłowego działania układu trawiennego. Stosuje się je często przy antybiotykoterapii oraz przy zaburzaniach, których efektem jest niszczenie naturalnej flory bakteryjnej jelit, niezbędnej do normalnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Muszą być to więc bakterie pochodzące od ludzi, przystosowane do namnażania się w określonych warunkach.

Read more
suplementy

Wysoka przyswajalność, brak substancji chemicznych i naturalne składniki w suplementach diety

Pojęcia, z którymi możemy spotkać się na opakowaniach wszelkich suplementów diety lub w ich reklamach mogą budzić pewne wątpliwości. Niektóre z nich są na tyle ogólne, że trudno rozszyfrować ich docelowe znaczenie. Zdarza się, że konsumenci traktują je jako utarte sformułowania i nie do końca wiedzą, co w rzeczywistości oznaczają. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym z nich, aby lepiej poznać i zgłębić ich sens znaczeniowy.

Read more
Przedstawiciel

Masz pytania?

Nasz doradca klienta pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Potrzebujesz więcej informacji o procesie technologicznym lub nie wiesz jaki rodzaj współpracy wybrać?
Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami już dziś. Pracujemy w godz. 9:00 – 16:00.

Umów się z naszym przedstawicielem

Zadzwoń i umów się na spotkanie 531 000 277, napisz na adres office@eximpharma.eu lub skorzystaj z formularza online