Każdy produkt potrzebuje odpowiedniego opakowania. W przypadku kapsułek i tabletek takim opakowaniem może być blister, składający się z części spodniej (zwykle foliowej lub kartonowej) oraz tworzywa sztucznego – przejrzystego i wyprofilowanego tak, aby zapakowany lek był dobrze widoczny. Blistrowanie – usługa, którą oferujemy – to właśnie pakowanie wyrobów leczniczych w blistry.

Estetyczny wygląd blistra jest jego ważną zaletą, ale na tym jego atuty się nie kończą. Taki rodzaj opakowania ułatwia dozowanie kapsułek albo tabletek według zaleceń oraz noszenie ich przy sobie poza domem. Bardzo skutecznie chroni je też przed dostępem powietrza, bakterii i wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby zakłócić działanie leku albo zaszkodzić zdrowiu konsumenta. To obecnie najbardziej praktyczny sposób pakowania preparatów leczniczych i suplementacyjnych.

Jak przebiega blistrowanie w ramach produkcji kontraktowej?

Nasze automatyczne, bardzo wydajne linie pakujące zapewniają szybkość i wysoką precyzję procesu blistrowania, czyli umieszczania tabletek i kapsułek w blistrach wykonanych z PVC lub PVDC/ALU. Kształt i rodzaj blistra jest dostosowany do kształtu tabletek lub kapsułek oraz do oczekiwanej ich ilości w opakowaniu. Nasi specjaliści pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania. Gotowe blistry pakujemy do kartoników, których wygląd również pomagamy ustalić. Tak zapakowane preparaty będą estetyczne i odpowiednio chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące procesu blistrowania kapsułek i tabletek.