Odpowiednia formuła preparatu to jeden z kluczowych czynników decydujących o tym, czy nowa marka odniesie sukces na rynku. Stosowny wygląd leku albo suplementu, estetyczne opakowanie, dopracowane materiały informacyjne i marketingowe, atrakcyjna cena – to wszystko również ma znaczenie, jednak na dłuższą metę może okazać się niewiele warte, gdy mamy do czynienia z preparatem niskiej jakości.

Naszym Klientom oferujemy usługę opracowania składu i technologii produkcji wyrobów leczniczych, suplementów diety, dietetycznych środków spożywczych, odżywek, a także produktów dla zwierząt. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu w branży, dzięki któremu możemy dla Państwa sporządzić recepturę spełniającą zakładane walory terapeutyczne, smakowe i zapachowe.

Jak przebiega proces opracowania składu i technologii produkcji wyrobów leczniczych?

Proces opracowania składu i technologii produkcji rozpoczyna się od sporządzenia wstępnej oceny możliwości produkcyjnych i przedstawienia wizji nowego produktu do zaopiniowania przez specjalistów Exim Pharma. W kolejnym etapie określamy skład ilościowy i jakościowy produktu, jak również wybieramy sposób pakowania. Następnie wykonujemy próby technologiczne, a proces wytwarzania podlega walidacji. Jeśli żaden z powyższych etapów nie budzi zastrzeżeń, przechodzimy do produkcji serii pilotażowych i rejestracyjnych, które poddajemy badaniu stabilności. Ostatnim etapem, realizowanym w porozumieniu z Klientem, jest optymalizacja końcowej ceny produktu i sporządzenie specyfikacji.

Na każdym etapie produkcji mogą Państwo liczyć na pomoc naszych specjalistów. Możemy również zająć się przygotowaniem opakowań i ulotek informacyjnych, a także materiałów marketingowych. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy dodatkowych informacji na temat opracowywania składu i technologii produkcji.