Skip to main content

Suplementy diety cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. I choć nie są kwalifikowane do grupy leków, stanowią źródło niezbędnych dla organizmu wartości odżywczych. Ich produkcja wiąże się jednak ze ściśle określonymi restrykcjami wynikającymi zarówno z polskich przepisów prawnych, jak i standardów europejskich. Firmy chcące rozpocząć ich produkcję, muszą więc spełnić szereg wymagań oraz złożyć odpowiednie dokumenty w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Niestety nie każdy producent posiada określaną wiedzę na ten temat oraz nie zawsze jest w stanie samodzielnie uporać się z formalnościami. W takich sytuacjach rozwiązaniem może być zlecenie produkcji suplementów profesjonalnym firmom takim jak np. Exim Pharma, która spełnia najwyższe światowe standardy w zakresie produkcji i zarządzania jakością:

  • System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodny z normą ISO 22000:2005
  • HACCP,
  • GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania).

Jakie korzyści niesie zlecenie produkcji suplementów diety?

Zlecenie produkcji suplementów diety zdejmuje z barków pomysłodawców produktów ciężar związany z ich wytwarzaniem oraz załatwianiem dokumentów niezbędnych do wypełnienia przed wprowadzeniem na rynek. Produkcja kontraktowa suplementów jest gwarancją wysokiej jakości produktów, bezpiecznych dla zdrowia oraz spełniających wszelkie normy. Najczęściej obejmuje ona cały proces stworzenia danych preparatów w zależnej od preferencji formie (np. w formie kapsułek, syropów lub kropli), wyprodukowanie opakowań (takich jak: blistry, słoiczki, kartoniki i butelki), notyfikację i rejestrację suplementów diety przy spełnieniu wszystkich wymagań Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz opracowanie dokumentacji i technologii produktów, przeprowadzenie badań laboratoryjnych i organizację dystrybucji gotowych produktów.

Poza produkcją kontraktową w ofercie firm przyjmujących zlecenia dotyczące produkcji suplementów diety znaleźć można również możliwość zakupu gotowych marek wraz z całą linią zarejestrowanych produktów, logotypem oraz identyfikacją wizualną. Pozwala to na przejęcie marki, która wejście na rynek ma już za sobą, dzięki czemu nie trzeba obawiać się realizacji skomplikowanych formalności. Ponadto istnieje również możliwość podjęcia współpracy dotyczącej samej produkcji opracowanych wcześniej receptur. Tego rodzaju zamówienia realizowane są w najwyższych standardach wytwórczych spełniających wszystkie restrykcyjne wymogi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tak wyprodukowane suplementy dostępne są w różnych wersjach i formach.

Dlaczego zlecanie produkcji suplementów diety się opłaca?

Produkcja suplementów diety w Polsce wiąże się z wieloma wymaganiami, pośród których osoby niemające wcześniej styczności z wytwarzaniem tego rodzaju preparatów mogą czuć się zagubione i przytłoczone nadmiarem obowiązków do wykonania. Firmy, które przyjmują zlecenia produkcji, mają zazwyczaj wieloletnie doświadczenie oraz są zorientowane w bieżących przepisach prawnych. Wytwarzane przez nie suplementy są wielokrotnie przetestowane oraz zgodne z wytycznymi GIS-u. Co więcej, korzystając z oferty firmy zewnętrznej, można zyskać kompleksową obsługę, począwszy od samej produkcji, a skończywszy na przygotowaniu dokumentacji, projekcie opakowania i opracowaniu składów suplementów. Usługa jest więc wykonana z najwyższą starannością i daje gwarancję całkowitej legalności i bezpiecznego działania.