Pojęcia, z którymi możemy spotkać się na opakowaniach wszelkich suplementów diety lub w ich reklamach mogą budzić pewne wątpliwości. Niektóre z nich są na tyle ogólne, że trudno rozszyfrować ich docelowe znaczenie. Zdarza się, że konsumenci traktują je jako utarte sformułowania i nie do końca wiedzą, co w rzeczywistości oznaczają. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym z nich, aby lepiej poznać i zgłębić ich sens znaczeniowy.
Czym jest wysoka przyswajalność, brak substancji chemicznych oraz naturalne składniki w suplementach diety?
Pojęcie wysokiej przyswajalności wydaje się najbardziej oczywistym ze wszystkich. Jeżeli suplement diety jest wysoko przyswajalny, oznacza to tyle, że zawarte w nim substancje odżywcze są w znacznej części absorbowane przez organizm. Należy jednak pamiętać, aby przy jego przyjmowaniu ściśle stosować się do wytycznych producenta suplementu diety. Zdecydowana większość składników wykazuje bowiem przyswajalność dopiero przy zażyciu podczas jedzenia.
Mylącym określeniem może być natomiast „brak substancji chemicznych”. Substancją chemiczną jest bowiem każdy pierwiastek chemiczny lub jego związki. Może to być więc na przykład fosfor, cynk, chrom, wapń czy potas. Są to niezwykle cenne składniki dla ludzkiego organizmu. Z kolei wspomniane określenie kojarzy się konsumentom raczej z czymś negatywnym, szkodliwym bądź niezdrowym.
Czym są natomiast naturalne składniki w suplementach diety? Tutaj lista może być naprawdę długa i niemożliwe jest wymienienie wszystkich substancji należących do tej grupy. Najprościej mówiąc, są to wszystkie składniki pochodzenia naturalnego, a dokładniej roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Jak łatwo się domyślić, ich zakres jest niezwykle szeroki. Przykładowo będzie to ekstrakt z pokrzywy czy wyciąg z czarnego bzu, ale także olej z wątroby rekina, suszone ziele pokrzywy i wiele więcej.
Previous Article