Skip to main content

Produkcja kontraktowa leków i suplementów diety to coraz popularniejsza forma outsourcingu. Polega ona na tym, że firma chcąca wprowadzić na rynek nowy towar pod swoją marką, zleca jego produkcję innej firmie, specjalizującej się w realizacji tego rodzaju zleceń. Dlaczego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z takiej usługi? Ponieważ alternatywą byłoby budowanie własnego zaplecza technologicznego, co jest niezwykle kosztowne i czasochłonne.

Producentowi suplementów diety i wyrobów medycznych potrzebne są przecież specjalistyczne laboratoria, wyposażone w nowoczesny sprzęt. Niezbędny jest również wykwalifikowany i doświadczony personel. Tego wszystkiego nie da się zorganizować z dnia na dzień, niezależnie od nakładów finansowych. Brać też trzeba pod uwagę to, że wprowadzenie na rynek nowego produktu nigdy nie jest łatwe, szczególnie w branżach, których dotyczą liczne regulacje prawne.

Produkcja kontraktowa – wsparcie na każdym etapie

Wprowadzanie na rynek nowego leku albo suplementu to złożony proces. Bez odpowiedniej wiedzy łatwo o błędy na każdym jego odcinku. Wiedzę tę posiadać jednak będzie doświadczony producent, który przeprowadzi zleceniodawcę przez kolejne fazy:

  • opracowywania składu i technologii produkcji,
  • rejestracji nowego produktu,
  • wytworzenia leku lub suplementu w różnych formach podania,
  • kontroli jakości i bezpieczeństwa każdej partii towaru,
  • pakowania gotowych wyrobów w blistry, buteleczki lub kartoniki i etykietowania ich,
  • przygotowywania materiałów marketingowych i wdrażanie działań promocyjnych.

Jak zatem widać, skorzystanie z usługi produkcji kontraktowej oznacza nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy. Nie mniej istotnym aspektem jest możliwość skorzystania z doświadczenia specjalistów, którzy zadbają, aby nowy produkt miał jak największe szanse na rynkowy sukces. Bardzo ważne jest więc to, żeby wybrać solidnego i sprawdzonego producenta.